top of page
VOL2-MADEIRA.jpg

PODŁOGI WIELOWARSTWOWE

Podaruj sobie czeskie podłogi wielowarstwowe, które wydobędą piękno  w Twoim wnętrzu

Wybierz Princ Parket

Jest wiele dobrych powodów, dla których warto wybrać nasze wielowarstwowe podłogi:

 • unikatowe wzornictwo i design

 • produkcja w Czechach

 • produkcja na zamówienie, zgodnie z Twoimi pomysłami

 • łatwa renowacja bez szlifowania

 • nadaje się na ogrzewanie podłogowe

 • zapewniamy profesjonalny montaż, m.in. schody, ściany czy sufity 

Podłogi wielowarstwowe wytrzymują dziesięciolecia

Uczciwa drewniana podłoga ma potencjał, by przetrwać kilka pokoleń. Po prostu dobrze się nią opiekuj a ona cię wynagrodzi. Urocza powierzchnia podłogi z desek nigdy nie jest nudna i zachowuje swoją atrakcyjność i niepowtarzalność.

Podłogi wielowarstwowe pokryte naturalnym olejem można wielokrotnie odnawiać bez szlifowania. Dzięki temu warstwa użytkowa z drewna szlachetnego nie ulega degradacji, a powierzchnia podłogi dębowej nadal wygląda jak nowa. Żaden inny materiał nie oferuje takiej przewagi!

Podłogi Wielowarstwowe mają dużą wytrzymałość i trwałość, oczywiście pod warunkiem dobrze przeprowadzonego montażu. Zapewnimy Ci podłogę i zadbamy o wszystkie ważne rzeczy.

Jeśli Twoje deski podłogowe są w jakikolwiek sposób uszkodzone, zawsze jesteśmy gotowi do profesjonalnej naprawy. Jako producent podłóg wielowarstwowych możemy elastycznie radzić sobie z kompleksowymi naprawami i niestandardowymi wymaganiami.

Konstrukcja drewnianej podłogi wielowarstwowej

Podłoga z drewna może oznaczać wiele wariantów. Niektórzy wyobrażają sobie deski podłogowe, parkiety lub deski podłogowe wykonane z jednego kawałka drewna.

Jako producent podłóg wielowarstwowych wiemy, że dużo lepszym rozwiązaniem jest lita podłoga wielowarstwowa. Dlaczego?

PRINC_Velikosti_0217.png

Drewno to wyjątkowy naturalny materiał, który reaguje na otoczenie. Podczas zmian wilgotności nieco się rozszerza, skręca lub kurczy. W przypadku desek całkowicie z jednego kawałka, które mają zazwyczaj grubość około 2 cm, ruchy te mogą widocznie deformować podłogę. Powoduje to powstawanie fug, nierówności w podłodze i skraca jej żywotność.

Podłogi wielowarstwowe z litego drewna eliminują te problemy. Konstrukcja podłogi litej, klejonej pod wysokim ciśnieniem z kilku warstw, charakteryzuje się znacznie większą stabilnością i trwałością.

 

Poniżej na stronie bardziej szczegółowo omawiamy budowę podłogi wielowarstwowej.

Obróbka powierzchni podłogi
wielowarstwowe

 

Pracujemy z ogromnym szacunkiem do drewna. Jest to wyjątkowy i niezastąpiony surowiec, który „oddycha” we wnętrzu i pozytywnie wpływa na klimat. Chodzenie boso po podłodze z dębowego drewna jest zawsze przyjemnym przeżyciem, które potęguje więź z naturą.

 

Aby jak najlepiej wykorzystać naturalny charakter podłogi, na jej powierzchnię nakładamy wyłącznie 100% naturalne oleje w szerokiej gamie kolorystycznej. Naturalnie olejowana powierzchnia drewna zadowoli każdego, kto się chce oddać luksusowemu materiałowi o wysokiej wartości użytkowej. Jednocześnie możesz mieć pewność, że dbasz o zdrowe środowisko swojego domu.

 

 Podłogi wielowarstwowe Princ Parket wyróżnia:

 

 • tylko naturalne wykończenie powierzchni

 • przyjazne dla ludzkiego zdrowia

 • przyczyniają się do dobrego klimatu
  w pomieszczeniach

 • szanują środowisko naturalne

Screen Shot 2016-03-23 at 14.23.28.png

Stwórz swój własny design!

Podłogi wielowarstwowe - producent możesz być również Ty! 

U nas nie musisz wybierać tylko z kolekcji stałych. Dzięki własnej produkcji oferujemy niemal nieograniczone możliwości produkcji na zamówienie. Możesz wybrać i połączyć te właściwości:

 • różne szerokości litych desek podłogowych

 • rysunek drewna - klasa 

 • obróbka powierzchni (szczotkowanie, struganie, postarzanie, poprzeczne piłowanie…)

 • kolor - odcień i ekspresja naturalnego oleju

 • obróbka krawędzi deski

 • wzór układania podłogi z litego drewna

 

Dajemy Ci możliwość stworzenia własnego oryginału, który będą podziwiać Twoi goście! Dębowe deski  nadają wnętrzu niezastąpiony urok.

więcej o produkcji na zamówienie

Szacunek dla środowiska naturalnego

Jako producent podłóg wielowarstwowych produkujemy
z naciskiem na ekologię. Koncentrujemy się na materiałach z europejskich lasów, które są odnawiane w sposób kontrolowany.

 

Jak robimy podłogi wielowarstwowe

W produkcji drewnianych podłóg wielowarstwowych dominuje synergia nowoczesnej technologii, uczciwego rzemiosła i szacunku dla drewna.

 

Niewielu europejskich producentów desek podłogowych posiada tak zaawansowaną technologię, jaką stosujemy w kilku halach w Telnicach pod Brnem. Mamy ponad 20-letnią tradycję w obróbce drewna.

Podczas klejenia warstw desek podłogowych stosujemy reaktywną technologię HotMelt na maszynie do klejenia ciągłego obsługiwanej przez dwa roboty. Tworzy to najmocniejsze polączenia, doskonale trwałe i jednocześnie nieszkodliwe dla zdrowia. Sęki w deskach są szpachlowane perfekcyjnie precyzyjną linią CNC z naturalną szwajcarską szpachlą. Potem przychodzi obróbka mechaniczna narzędziami diamentowymi, a na końcu wszystko dopełnia kosmetyka i ręczna obróbka powierzchni.

Wyjątkowe deski podłogowe powstają również dzięki pracy rzemieślników. Wiele zamówień przechodzi ręczną obróbkę, w wyniku której powstają np. deski strugane lub deski opalane ogniem.

521251-resize~developersky-projekt-hille

Referencje

Zainspiruj się przy wyborze podłogi. Zobacz wnętrza, w których podłogi wielowarstwowe Princ Parket nadają styl.

Zrealizowaliśmy już setki pięknych projektów
i mamy się czym pochwalić.


Wzory układania parkietu dębowego 

Sposób ułożenia desek na podłodze kształtuje jej wyrazisty charakter. Tutaj też nie musisz ograniczać się do standardowego rozwiązania – wymyślmy coś wyjątkowego!

Oprócz najpopularniejszego wzoru układania z równoległymi deskami, możesz wybrać wzór w jodełkę klasyczną (Herringbone) lub atrakcyjny wzór jodełki francuskiej (Chevron). Ale to nie koniec możliwości! Tworzymy niepowtarzalne wzory w formie intarsji, kasetonów i innych perełek. Czy masz odwagę wyjść poza zwyczajność?

Zobacz przykłady ułożenia desek w naszej galerii:

Podłogi drewniane na ogrzewanie podłogowe

Profesjonalnie ułożone podłogi drewniane na ogrzewanie podłogowe zapewniają doskonały komfort. Ale możesz spotkać się z opiniami, że to połączenie nie jest idealne i niesie za sobą ryzyko. Nic bardziej mylnego!

 

Drewno to wyjątkowy, naturalny materiał, ale we wnętrzu potrzebuje takich samych warunków jak ludzie. Nie lubi dużych wahań temperatury i wilgotności. Jeśli przestrzegasz kilku zasad w montażu i użytkowaniu, nie ma się czym martwić:

 • powierz dobór i wykonanie podłogi ekspertom

 • wybierz deski wielowarstwowe (odporne na odkształcenia)

 • jeśli montujesz grzałkę elektryczną, wybierz typ z dobrą kontrolą temperatury - np. maty HeatFlow

Chcesz wiedzieć więcej:

podłogi drewniane na ogrzewanie podłogowe

Budowa wielowarstwowych desek podłogowych Princ Parket 

 

 

Nasze podłogi to drewniane wielowarstwowe deski dębowe. Gwarantuje to doskonałą stabilność oraz odporność na skręcanie
i pękanie. Pod tym względem klasyczna jednowarstwowa podłoga nie może konkurować.

Górna widoczna warstwa podłóg wielowarstwowych pochodzi ze szlachetnego dębu europejskiego, natomiast pozostałą część deski stanowi multipleks brzozowy - sklejka najwyższej jakości (jest to kilka warstw brzozy sklejonych pod wysokim ciśnieniem).

Dzięki temu możesz być pewny, że będzie to najmocniejsza i najtrwalsza konstrukcja deski podłogowej. Wielowarstwowe podłogi Princ Parket wytrzymują duże obciążenia i są doskonale odporne na zmiany klimatyczne we wnętrzu.

 

Anchor 1

Masz pytania dotyczące desek podłogowych?

 • White Facebook Icon
 • White YouTube Icon
bottom of page