top of page

BIOFA

Naturalne kolorowe oleje Biofa

Biofa, to niemiecka rodzinna firma z długoletnią tradycją, która koncentruje się na rozwoju i produkcji wyłącznie naturalnych produktów. Stanowi profesjonalną alternatywę dla produktów przemysłu chemicznego dla tych z nas, którzy chcą żyć w zdrowszym środowisku. Naturalne oleje są nie tylko ekologicznym wyborem dla konwencjonalnych produktów przemysłowych, mają również doskonałe właściwości, które pomagają stworzyć przyjemny klimat i dobre samopoczucie w Twoim domu.

 

Powierzchnie podłogi naszych mieszkań można porównać do ochronnej warstwy, w której spędzamy większość życia. Podobnie jak skóra czy odzież, warstwa ta musi „oddychać” i nie powinna zawierać szkodliwych substancji o negatywnym wpływie na organizmy. Umożliwiają to oleje Biofa z naturalnych surowców. Są w pełni przepuszczalne, oddychają razem z drewnem, co zapobiega powstawaniu pleśni. Naturalne oleje są nie tylko zdrową alternatywą dla konwencjonalnych produktów chemicznych, mają również doskonałe właściwości, które pomagają stworzyć przyjemny klimat i dobre samopoczucie w domu.

Powierzchnie Princ Parket z naturalnymi olejami Biofa
w porównaniu do konwencjonalnie olejowanych powierzchni

I.  Oleje Biofa nie pochodzą z pochodnych ropy naftowej (konwencjonalne farby stosowane jako wypełniacze PCW,  oleje syntetyczne lub żywice syntetyczne)

II. Oleje Biofa wykonane są z surowców odnawialnych (produkty roślinne - oleje, żywice, woski)  lub surowców mineralnych z miejsc naturalnych.

III. Powierzchnie zabezpieczone olejami Biofa są odporne na ścieranie i można je myć wodą

IV. Naturalne oleje, woski i glazury zachowują naturalny wygląd impregnowanego drewna i zapewniają optymalną ochronę 

V. Powierzchnie Princ parket z olejami Biofa  są bezpieczne nawet dla dzieci (nie zawierają węglowodorów aromatycznych, dioksyn, formaldehydu, trichloroetylenu i innych szkodliwych substancji)

VI. Princ parket i Biofa dba o środowisko -  wytwarzane przy minimalnym zużyciu energii,

a ich produkcja  i użytkowanie nie zanieczyszczają środowiska.

Kotwica 1

Technologia Princ Color Biofa

Oleje Biofa nakładane są w kilku warstwach, a następnie naturalnie utwardzone na powietrzu. Każda warstwa ma możliwość impregnacji i delikatnego wyschnięcia dzień po nałożeniu, aby olej zdążył związać się z drewnem.
W zależności od rodzaju powierzchni oleje są prasowane, wygładzane lub w różny sposób wcierane w powierzchnię.

Dzięki temu, podobnie jak w lesie, olejowane drewno może nadal swobodnie oddychać i dostosowywać się do otoczenia. Podłogi pokryte tymi olejami zachowują tę wyjątkową właściwość, sprawiają przyjemne wrażenie ciepła i pięknie pachną.

 

Trwałość i konserwacja

Utrzymanie stałego piękna i funkcjonalności olejowanej podłogi wymaga prostej i łatwej pielęgnacji. Posmarowaną olejem podłogę można myć podobnie jak inną powierzchnię, za pomocą mydła podłogowego Biofa Nacasa. Aby Twoja podłoga dłużej wyglądała jak nowa, raz na jakiś czas wystarczy przetrzeć ją z zastosowaniem emulsji woskowej Biofa Naplana.

Olejowane powierzchnie, w przeciwieństwie do gładko lakierowanej, są bardziej odporne na niewielkie uszkodzenia, można je też łatwo naprawić samodzielnie.  Dlatego też istnieje wiele powodów, dla których olejowane powierzchnie są bardzo często wybierane do komercyjnych miejsc o dużym natężeniu ruchu.

  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
bottom of page