top of page

„Pokochaliśmy piękno drewna i z entuzjazmem dzielimy się nim z innymi.

Naszą misją jest odkrycie tego ukrytego piękna, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnych właściwości i dobroczynnej energii drewna.”

technologie1.jpeg

Technologia i rzemiosło

W produkcji podłóg drewnianych Prince Parket łączy w sobie najnowocześniejszą technologię
i uczciwe rzemiosło.

Poszczególne warstwy parkietu kleimy w technologii reaktywnej HotMelt na linii produkcyjnej 
z dwoma robotami. Połączenia te są doskonale odporne i trwałe. Sęki i pęknięcia w warstwie użytkowej drewna są kitowane na linii CNC z naturalnym szwajcarskim uszczelniaczem. 

Następny etap to frezowanie, które nadaje deskom ostateczny kształt. Princ Parket stosuje
w tym celu specjalistyczne urządzenia o diamentowych elementach, które zapewniają precyzję do setnych części milimetra.

Nasze wyjątkowe podłogi powstają również dzięki zręcznym rękom rzemieślników. To oni precyzyjnie upiększają deski niepowtarzalnym heblowaniem, opalanie ogniem czy ręczną obróbką krawędzi…

Na koniec powierzchnia jest pokryta naturalnymi olejami Biofa, które tworzą wyjątkowo odporną powierzchnię, ale pozwalają drewnu oddychać i cieszyć oko swym naturalnym pięknem.

Rzemiosło
Obejrzyj Teraz
Produkcja
Obejrzyj Teraz

"We are good company"

Jesteśmy czeską rodzinną firmą, która już ponad ćwierć wieku zajmuje się obróbką drewna.

 

Dzisiaj Princ Parket, to technologicznie zaawansowana manufaktura z jednym
z najnowocześniejszych zapleczy produkcyjnych oraz obecnością na ośmiu europejskich rynkach. 

W naszych podłogach oprócz unikalnego designu i jakości, kładziemy nacisk na ich naturalny charakter. Chcemy przekazać korzystne właściwości drewna w jego naturalnej postaci, dlatego lite drewno naszych podłóg, wykańczamy naturalnymi olejami niemieckiej marki Biofa. Jesteśmy świadomi wyjątkowości tego naturalnego surowca i staramy się wykorzystać go najlepiej jak potrafimy. W swych działaniach zachowujemy poszanowanie czeskiej tradycji produkcji parkietu
i przyjmujemy odpowiedzialność za jego przyszłość. 

 

Karel Hrdlička
CEO

 

Dziękujemy za zaufanie i wsparcie czeskich marek!

Z szacunkiem do natury

Forest Road

Lasy są najbardziej naturalną formacją przyrodniczą, od wieków nierozerwalnie związaną
z krajobrazem. Są także niezbędnym czynnikiem równowagi środowiska przyrodniczego, warunkującym rozwój każdego kraju. Lasy, dzięki działaniom człowieka, który racjonalnie wykorzystuje naturalne siły przyrody dla potrzeb społeczeństwa, stały się nierozłącznym elementem współczesnej i przyszłej cywilizacji. 

Jesteśmy świadomi wyjątkowości drewna i lasów, które dają nam ten cenny surowiec. Staramy się go jak najlepiej wykorzystać i pozyskiwać drewno z lokalnych źródeł. Większość materiału Princ parket pochodzi z kontrolowanej wycinki lasów Czech i Słowacji oraz z Polski.

Gdy tylko możliwe, korzystamy z naturalnych materiałów i prowadzimy recykling. Przemawia do nas droga „Zero Waste” - zgodnie z którą człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Jednym z  przykładów jest produkcja ekologicznego pelletu drzewnego do ogrzewania powstałego z odpadów po produkcji podłóg.

PRINC_Showroom_0117.jpg

Princ parket story

Technologia i zapał do obróbki drewna towarzyszą naszej rodzinie od lat 90-tych, kiedy powstała firma CARBE. Karel Hrdlička Sr. zbudował firmę zajmującą się sprzedażą i serwisem maszyn do obróbki drewna. Jednocześnie rozwinął bogate know-how, na podstawie którego stoi zaplecze technologiczne Princ parket.

Już wtedy pojawiła się chęć tworzenia własnych wyrobów z drewna i kontynuowania silnej czeskiej tradycji obróbki drewna. Zależało nam na produkcie, który najlepiej odda piękno drewna i będzie miał wysoką wartość użytkową. Drewniane podłogi idealnie się do tego nadają!

Konkurencja na przełomie lat produkowała nieestetyczne „trzylamelowe podłogi”
w ograniczonej gamie kolorystycznej. Zdecydowaliśmy się kroczyć nowymi ścieżkami -
w kierunku unikalnego projektu desek jednolamelowych, wykonywanych na zamówienie według życzeń klienta. A to oznaczało radzenie sobie z nieskończoną liczbą wyzwań i ślepych zaułków!

Na początku XIX wieku pierworodny „książę” Karel Hrdlička Jr., obecny dyrektor generalny Princ parket, stopniowo przejmował stery firmy. Pod jego kierownictwem Princ parket przeszedł kolejną znaczącą ewolucję. Dziś produkcja odbywa się w kilku nowoczesnych halach, a nasze podłogi upiększają tysiące europejskich gospodarstw domowych, luksusowych wnętrz
i powierzchni komercyjnych.

Młodsi bracia Karola, Jan i Jakub, również angażują się w rodzinną firmę, rozwijając nowy dział - produkcję mebli drewnianych. Oczywiście i tutaj podążamy ścieżką niepowtarzalnego designu i precyzyjnej obróbki.

We Love Wood
PRINC_HQ_0217.jpg
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon