top of page
_MG_5645_edited_edited.jpg

PODŁOGI Z LITEGO DREWNA

Produkujemy podłogi z litego drewna w bogatej gamie wykończeń i kolorów

Dlaczego warto wybrać Princ Parket?

 • bezkompromisowa jakość
  i niepowtarzalny design

 • ponad 20-letnia tradycja produkcji w Czechach

 • produkcja na zamówienie -
  Ty tworzysz swój własny unikat

 • podłoga z litego drewna to produkt na kilka pokoleń

 • podłoga idealna do ogrzewania podłogowego

 • zapewniamy profesjonalny montaż podłóg i schodów,
  jak również ścian i sufitów
  w drewnie

Podłoga z litego drewna na całe życie

Prawdziwa drewniana podłoga ma potencjał, by przetrwać kilka pokoleń. Po prostu dobrze się nią opiekuj, a ona cię wynagrodzi. Powierzchnia podłogi z desek nigdy nie jest nudna i zachowuje swoją atrakcyjność i niepowtarzalność. A w przeciwieństwie do innych materiałów nie podlega zmieniającym się modom czy trendom. 

Deski podłogowe pokryte naturalnym olejem można wielokrotnie odnawiać bez szlifowania. Dzięki temu warstwa użytkowa z drewna szlachetnego nie ulega degradacji, a powierzchnia podłogi dębowej nadal wygląda jak nowa. Żaden inny materiał nie oferuje takiej przewagi!

Drewniane deski podłogowe mają dużą wytrzymałość i trwałość, oczywiście pod warunkiem dobrze przeprowadzonego montażu. Zapewnimy Ci podłogę i zadbamy o jej profesjonalne ułożenie czy pielęgnację. Jeśli Twoje deski podłogowe są w jakikolwiek sposób uszkodzone, zawsze jesteśmy gotowi do profesjonalnej naprawy. Dzięki własnej produkcji możemy elastycznie radzić sobie
z kompleksowymi naprawami i niestandardowymi wymaganiami.

Lita czy wielowarstwowa?

Podłoga z drewna może oznaczać wiele wariantów. Niektórzy wyobrażają sobie deski podłogowe, parkiety lub deski podłogowe wykonane z jednego kawałka drewna.

 

W Princ Parket wiemy, że dużo lepszym rozwiązaniem jest lita podłoga wielowarstwowa. Dlaczego?

PRINC_Velikosti_0217.png

Drewno to wyjątkowy naturalny materiał, który reaguje na otoczenie. Podczas zmian wilgotności nieco się rozszerza, skręca lub kurczy. W przypadku desek całkowicie z jednego kawałka, które mają zazwyczaj grubość około 2 cm, ruchy te mogą widocznie deformować podłogę. Powoduje to powstawanie fug, nierówności w podłodze i skraca jej żywotność.

Podłogi wielowarstwowe z litego drewna eliminują te problemy. Konstrukcja podłogi litej, klejonej pod wysokim ciśnieniem z kilku warstw, charakteryzuje się znacznie większą stabilnością i trwałością.

 

Poniżej na stronie bardziej szczegółowo omawiamy budowę podłogi wielowarstwowej.

Obróbka powierzchni podłogi z litego drewna

 

Pracujemy z ogromnym szacunkiem do drewna. Jest to wyjątkowy i niezastąpiony surowiec, który „oddycha” we wnętrzu i pozytywnie wpływa na klimat. Chodzenie boso po podłodze z litego drewna jest zawsze przyjemnym przeżyciem, które potęguje więź z naturą.

 

Aby jak najlepiej wykorzystać naturalny charakter litej podłogi, na jej powierzchnię nakładamy wyłącznie 100% naturalne oleje w szerokiej gamie kolorystycznej. Naturalnie olejowana powierzchnia drewna zadowoli każdego, kto się chce oddać luksusowemu materiałowi o wysokiej wartości użytkowej. Jednocześnie możesz mieć pewność, że dbasz o zdrowe środowisko swojego domu.

 

Podłogi z litego drewna Princ Parket wyróżnia:

 

 • tylko naturalne wykończenie powierzchni

 • przyjazne dla ludzkiego zdrowia

 • przyczyniają się do dobrego klimatu
  w pomieszczeniach

 • szanują środowisko naturalne

Screen Shot 2016-03-23 at 14.30.06.png

Bądź kreatywny

Podłogi z litego drewna Princ Parket mogą być Twoimi oryginalnymi! 

Oprócz kolekcji podłogowych oferujemy niemal nieograniczone możliwości kombinacji według własnego wyboru. Możesz wybrać i połączyć te funkcje:

 • różne szerokości litych desek podłogowych

 • rysunek drewna - klasa 

 • obróbka powierzchni (szczotkowanie, struganie, postarzanie, poprzeczne piłowanie…)

 • kolor - odcień i ekspresja naturalnego oleju

 • obróbka krawędzi deski

 • wzór układania podłogi 

 

Rezultatem będzie całkowicie unikalny design litej podłogi, z której możesz być dumny.
Podłogi z litego drewna Princ Parket nadadzą Twojemu wnętrzu niezastąpionego charakteru!

Z szacunkiem do natury

Podłogi z litego drewna Princ Parket produkujemy

z głębokim szacunkiem dla środowiska

Selekcjonujemy surowiec z regenerowanych lasów europejskich. Zarówno w produkcji, jak i w obróbce powierzchni  skupiamy się na wysokiej jakości naturalnych materiałach. Poddajemy recyklingowaniu co się da – przykładowo odpad po produkcji to idealny pellet drzewny do ogrzewania. 

Produkcja podłóg z litego drewna

W produkcji podłóg z litego drewna Princ Parket występuje synergia najnowocześniejszego sprzętu, uczciwego rzemiosła i miłości do drewna. Nasz zakład produkcyjny znajduje się w Czechach, niedaleko Brna.

 

Tylko kilku europejskich producentów litych dębowych podłóg posiada tak zaawansowane zaplecze technologiczne, jakie stopniowo budowaliśmy w kilku halach w Telnicach koło Brna.

 

Warstwy podłogi litej sklejamy reaktywną technologią HotMelt na maszynie do klejenia ciągłego
z dwoma robotami. Połączenia te są higienicznie bezpieczne, a jednocześnie doskonale trwałe. Sęki dębowe są wypełniane na linii CNC naturalnym szwajcarskim uszczelniaczem. Następnie przychodzą narzędzia diamentowe do obróbki mechanicznej desek, a wszystko dopełnia kosmetyka i design - obróbka powierzchni.

 

Wyjątkowe podłogi Princ Parket powstają również dzięki kunsztowi rzemieślniczemu. Wiele desek przechodzi ręczne struganie, dłutowanie, obróbkę krawędzi i inne...

521251-resize~developersky-projekt-hille

Nasza praca

W ciągu ponad 20 lat naszego doświadczenia, mamy wiele powodów do dumy. Wyprodukowaliśmy i ułożyliśmy podłogi z litego drewna dla setek klientów.

 

Zobacz nasze referencje. Zdjęcia naszych realizacji mówią same za siebie.

Wzory układania podłóg z litego drewna

Co może nadać podłodze z litego drewna całkowicie oryginalny charakter? To również wzór układania.
W Princ Parket którym nie musisz ograniczać się do kilku przykładów, lecz możesz wybrać coś naprawdę wyjątkowego.

Poza układem równoległym, który jest najczęściej spotykany, możesz wybrać atrakcyjną jodełkę francuską (Chevron) lub też tradycyjną (Herringbone). Tworzymy unikatowe przedmioty w postaci wzorów kasetowych, intarsji i innych specjalności. Tylko odważni wychodzą poza zwyczajność…

Zobacz różne przykłady układania podłóg dębowych w naszej galerii:

Ogrzewanie podłogowe i podłogi z litego drewna

 

Wysokiej jakości podłogi z ogrzewaniem podłogowym zapewnia najwyższy możliwy komfort we wnętrzu. Ale być może przeczytałeś, że ma też swoje pułapki. Nie daj się pomylić!

Drewno jest charakterystycznym naturalnym materiałem i lubi podobny klimat wnętrza do nas ludzi. Dlatego silne wahania temperatury i wilgotności nie są dobre dla drewna. Przy wdrażaniu ogrzewania podłogowego wystarczy przestrzegać sprawdzonych zasad:

 

 • wybierz wielowarstwową podłogę litą o odpowiedniej grubości

 • powierz montaż ogrzewania i podłóg specjalistom

 • w przypadku ogrzewania elektrycznego wybierz model
  z jakościową kontrolą temperatury - np. maty grzewcze HeatFlow i skonsultuj się z naszymi ekspertami

Interesuje Cię ten temat? Dowiedz się więcej tutaj:

więcej o ogrzewaniu podłogowym

Konstrukcja podłogi z litego drewna Princ Parket

 

Podłogi z litego drewna Princ Parket to wielowarstwowe drewniane deski. Zapewnia to maksymalną stabilność i odporność na odkształcenia i pękanie. Pod tym względem klasyczna podłoga z litego dębu nie może konkurować.

 

Warstwa użytkowa naszej podłogi wykonana jest ze szlachetnego dębu europejskiego. Podstawę stanowi multipleks brzozowy - wodoodporna sklejka jakości premium (kilka warstw klejonego wysokociśnieniowo drewna brzozowego).

 

Dlatego produkujemy najtrwalszą konstrukcję desek podłogowych. Podłogi z litego drewna Princ Parket mogą wytrzymać ogromne obciążenia i lepiej znosić zmiany klimatyczne we wnętrzu.

Anchor 1

Masz pytania dotyczące podłogi z litego drewna?

 • White Facebook Icon
 • White YouTube Icon
bottom of page